Parsiyel Taşımacılık

04.01.2022
481
Parsiyel Taşımacılık

Parsiyel nakliye

Taşımacılık süreçlerinde meydana gelen hızlı değişimler, temelde insan istek ve ihtiyaçlarının da gelişmesi ile alakalıdır. Lojistik yöntemlerinin daha esnek olması gerekir. Parsiyel taşımacılığı tam olarak bu esnek yapı üzerinden değerlendirmek mümkündür. Müşteri talepleri doğrultusunda meydana gelen tüm değişimler için yapmanız gereken sitemizi takip etmektir. Parça eşya taşımacılığı olarak da bilinen bu yöntem çok fazla talep görmektedir.

Taşımacılık sektörünün esnek yapısını gösteren en önemli yöntemler arasında parsiyel taşımacılık seçeneği gelmektedir. Kelime olarak parsiyel ‘tüm olmayan’ anlamına gelmektedir. Parça olarak da değerlendirmek mümkündür. Bir çok yerde parça eşya taşımacılığı olarak da geçer. Esnek ve hızlı çözümlerin lojistik sektörüne dahili ile birlikte karşımıza çıkan çok etkin bir kavramdır. Bu kavramı sizlere yazımız üzerinde net bir şekilde açıklayacağız. Bilgi almak adına bizi takip etmeye devam edebilirsiniz.

Parsiyel taşımacılık yöntemlerinde, bir ya da daha fazla alıcı tarafından, farklı firmalardan sipariş edilen ürün ya da ürünlerinde tek ya da birlikte olarak yük halinde taşınma sürecine verilen isimdir. Yük teslimatı için farklı yöntemler tercih edilebilir. Bunlar arasında kara yolu, demir yolu, hava yolu ve deniz yolu usulleri de bulunmaktadır. Parsiyel taşımacılık yöntemlerinde alıcıları farklı olan mal ve ya ürünler aynı araç ile taşınabilir.

Bu taşımacılık yönteminde, aynı güzergah üzerinde yer alan farklı müşterilerin ürün, eşya ve ya yüklerini, aynı taşıma aracı ile taşınması gerekiyor. Parça eşya taşımacılığı olarak da çok sık bilinmektedir. Örnek olarak bir; bir kamyonda A şehrinden B şehrine gidecek olacak farklı kişilere ait çok sayıda ürün olabilir. Güzergaha göre teslimatlar sırası ile yapılmaktadır. Temel amaç aynı istikamet üzerinde talep edilen yüklerin tamamını sırası ile dağıtmaktır.

Parsiyel taşımacılık firmaları

Parsiyel taşımacılık, çok sayıda firma tarafından verilen etkili bir hizmettir. Burada önemli olan nokta firmanın talep edilmesidir. Eğer firmaya gelen talepler parsiyel taşımacılığı maliyet açısından karşılıyorsa, kısa süre içinde işlemleriniz yapılması söz konusu olacaktır.

Önemli olan merak edilen bir diğer nokta ise fiyatlar ile alakalıdır. Daha önce de ifade ettiğimiz gibi lojistik hizmeti talep eden müşteri isek ve ihtiyaçlarına göre parsiyel taşımacılık fiyatlarında değişimler meydana gelebilir. Ürünün teslim edileceği lokasyon, ürün ağırlığı, ürün cinsi boyutu gibi farklı değişkenler vardır.

Lojistik faaliyetlerine devam eden firmalar yurt için parsiyel taşımacılık yöntemi ile kamyon ve benzeri araçlar üzerinden çok sayıda müşterinde gelen talebi karşılama şansına sahip olur. Çok hızlı bir çözüm sunduğu ve maliyeti düşük olduğu için önemli bir süreçtir.

Parsiyel taşımacılık 2 farklı başlık altında incelenebilir. Bunlar yurt içi ve yurt dışı sevkiyat türleridir. Eğer ülke için taşımacılık yapılacak ise buna şehirler arası parsiyel taşımacılık ismi de verilir. Bazı durumlarda şehir içi de taşımacılık yapıldığı bilinmektedir. Uluslar arası parsiyel taşımacılık, daha çok geniş çapta operasyonlar üzerinden değerlendirilir.

Parsiyel taşımacılık güvenilir mi?

Taşımacılık yöntemlerinin ne denli güvenli olduğu, hizmet aldığınız firma ile direkt olarak alakalı bir konudur. Eğer güvenli, kalitesinden ödün vermeyen bir firma ile çalışma yaparsanız bu noktada asla aklınıza bir soru işareti takılmasına gerek kalmaz. Günümüzde bu anlamda hizmet veren firma sayısının da çok fazla olduğunu biliyoruz.

Güvenilir ve kaliteli hizmet seçenekleri sayesinde dikkat çeken firmamız, her geçen gün artan talepleri karşılama noktasında yeni yöntemler ile karşınıza çıkıyor. Siz de bu yöntemler üzerinden değerlendirme yapabilir, en doğru taşımacılık hizmetlerini kullanma imkanına sahip olabilirsiniz.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Naci Sarı
Naci Sarı
Merhaba. Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Tıkla Ara